Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) iftar yemeği verdi.

1 1 (12)

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) 22 Temmuz 2014 Salı günü Dedeman Otel’de iftar yemeği verdi.

Dernek Başkanı Prof. Dr. Kenan Aydın iftar saatine kısa bir süre kala yemeğin verileceği salonda konuklarını karşıladı, bir süre sohbet etti. Zengin mönü eşliğinde iftarını açan üyeler daha sonra GÜSİAD Başkan Yardımcısı Yüksel Yalçın’ın programla ilgili takdimini dinledi. İftar duası İstanbul Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Habip Aslan tarafından okundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VE İSRAİL TERÖRÜ

İftar yemeği sonrası konuklara hitap eden Dernek Başkanı Prof. Dr. Kenan Aydın, Türkiye’de ve dünyada yaşanan iç ve dış gelişmelere değindi. Aydın, ‘Allah tuttuğunuz oruçları, ettiğiniz duaları kabul etsin’ diyerek başladığı konuşmasında ‘yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin millete ve devletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum’ dedi.

 

ACILI GÜNLER YAŞIYORUZ

Prof. Aydın, ‘Acılı günler yaşıyoruz’ ifadeleriyle sürdürdüğü konuşmasında İsrail devletinin 8 Temmuz’dan bu yana Gazze’de Filistinli çoluk çocuk ve yurttaşlara yaşattığı terörü ve zulmü anımsatarak, ‘Dünyada bu vahşet ve zulme ne yazık ki Şili ve Venezüela’dan başka hiçbir devlet ses çıkarmadı, tepki göstermedi. İsrail’i kınıyoruz’ dedi.

Aydın, ‘Dünyanın bu olay karşısında neden sessiz kaldığını ise düşünmemiz lazım’ diye konuştu.

Prof. Aydın, konuşmasının bir bölümünde ise Ortadoğu’da devam eden IŞİD terör örgütünün saldırılarını dile getirdi, ‘Bu saldırıları Müslüman ülke adına yapıyoruz ifadelerini ise endişe ile karşılıyoruz’ dedi.

 

AYDIN GÜSİAD’I ANLATTI

Dernek Başkanı Prof. Aydın, konuşmasının ikinci bölümünde konuklara GÜSİAD’ın faaliyetleri  hakkında çeşitli bilgiler verdi. GÜSİAD’ın kuruluşundan bu tarafa iş adamlarına proje ve düşün olarak destek verdiğini belirterek, ‘Biz ticaret yapmak ve şirket kurma gibi bir görev ve sorumluluğun içerisinde değiliz sadece işadamlarımızı projelerimizle düşüncelerimizle yönlendirerek, katkı sağlıyoruz’ dedi.

 

ROTA: TURİZM VE EĞİTİM
Gümüşhane’nim sanayi şehri olmadığını turizm ve eğitim noktasındaki sahalara yönelmesi gerektiğine de vurgu yapan Aydın, ‘GÜSİAD olarak bizlerde bu sahalarda gerekli adımları ve ivmeleri sağlıyoruz’ karşılığını verdi.

Aydın, Esenyurt ilçesinde devam eden yurt binası ve hizmete açıldıktan sonra nasıl bir şekilde kullanılacağı hizmete sokulacağı bilgilerini de dernek üyeleri ve konuklarıyla paylaştı.

GÜSİAD olarak eğitim noktasında Gümüşhane’de yaşanan gelişmelere dikkat çekerek fizki altyapılarının geliştiğini, MYO’larının kurulduğuna dikkat çekerken derneğin üzerinde önemle durduğu Süleymaniye Projesinde ise yine Dedeman Otel’de yapılan çalıştaydan söz etti. Aydın, projenin Anıtlar Yüksek Kurulundan geçtiğini ifade ederek gelişmeleri süratle takip ettiklerini kaydetti.

 

İŞADAMI BEYAZ’A TEŞEKKÜR

Aydın, bugüne kadar derneğin hizmetlerine emeği geçmiş üyelere isimlere teşekkür ederken, Başkan Vekili Muammer Beyaz’a ayrıca teşekkür etti. Salon bu teşekkürü coşkuyla alkışladı.

 

MAZERET BİLDİRDİLER

Aydın daha sonra elindeki bir notu paylaşarak mecliste devam eden torba yasa kanunu görüşmeleri nedeniyle Milletvekilleri Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün, başka bir programa katılımı dolayısıyla mazeret bildiren Vali Yücel Yavuz, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın selam ve sevgilerini konuklara iletti.

 

TELGRAFLARI OKUNDU

başkan Yardımcısı Yüksel Yalçın, daha sonra Vali Yücel Yavuz, Milletvekili Feramuz Üstün, Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Köse belediye başkanı Şerif Aygün’ün telgraflarını okudu. Milletvekili Kemalettin Aydın’ın ise herhangi bir telgraf göndermediği görüldü.

 

DERNEK AHDE VEFA GÖSTERDİ
Programın sonunda sırasıyla derneğin bugüne kadar yaptığı çalışmalara emeği geçen destek veren Metin Akgün, Muzaffer Beyaz, Sami Bozkır, Yaşar Topçuoğlu, Ümit Şeker, Zeki Kadirbeyoğlu, Necati Ermiş, İker Soner, Mustafa Keleş, Seyfi Beyaz, Nizamettin Beyaz, Aydın Beyaz, Kurtuluş Beyaz, Muammer Beyaz, Ali Beyaz, İsmet Balta, Serkan Kaya, Yüksel Hamzaoğlu, Davut Gündüz, Çetin Kantek, Serkan Kaya, Murat Gündüz, İhsan Uçar, Temel Söğüt, Bayram Ezber, Davut Gündüz, Zeki Kadirbeyoğlu, Prof. Dr. Kenan Aydın, Yüksel Hamzaoğlu, A. Sami Bozkır, K. Çetin Kantek, Sıtkı Ablak, Kemalettin Polat tek tek kürsüye davet edilerek birer plaket takdim edildi.

 

DAVETTE ÖNEMLİ KONUKLAR YER ALDI
İftar programının diğer önemli konukları arasında ise GÜDEF Başkanı Tahsin Söğüt, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek, Federasyon 1. Bölge Başkanı Ekrem Çiçek, Federasyon yönetim kurulu üyesi Selçuk Balta, Erdoğan Ezber, Salyazı Eski Belediye Başkanı Mühür Uçar, İstanbul Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Habip Aslan, Eski Milletvekili Mustafa Haykır, TÜRKSİAD Eski Başkanı Gültekin Şenel, Mustafa Can. Torulspor yöneticisi Aydın Beyaz, İşadamı Celal Kaya, Av. Oğuz Çelik, Av. Süleyman Aydın, İsa Uçar,  YTÜ Rektör Yardımcısı Yusuf Ayvaz, İBB Boğaziçi Konut AŞ Genel Müdürü İlhami Kartal yer aldı.

Haber: Zafer Çoban Gündoğumu

1 (1)1 (5)1 (13)1 (3)1 (11)1 (2)1 (8)1 (6)1 (7)1 (4)1 (10)1 (9)

Bir yanıt yazın