Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

YTÜ Dekanlığına Veda Mesajı

Değerli Akademisyenler,

Değerli Arkadaşlarım,

Değerli Dostlarım,

 

Her güzel şeyin bir başlangıcı bir de sonu vardır. 2013 yılından beri büyük bir onurla yürüttüğüm, Yıldız Teknik Üniversitesi-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanlık görevim; görev süremin dolması ve yeni atama yapılması nedeniyle 16.12.2020 tarihi itibariyle sona ermiştir. Öncelikle beni bu onurlu göreve layık gören ve hizmet etme fırsatı veren önceki dönem rektörlerim Prof. Dr. İsmail Yüksek ve Prof. Dr. Bahri Şahin’e teşekkür etmek isterim. Ayrıca kısa bir süre de olsa birlikte çalışma şansına sahip olduğum ve bugün de veda ederken teşekkür belgesi ile beni onore eden Rektörümüz Prof. Dr. Tamer Yılmaz’a teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.

Yıldız Teknik Üniversitesi gibi büyük ve güzide bir camianın mensubu olmaktan büyük bir onur duymaktayım. Bundan sonra, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğretim üyesi olarak katkı sağlamaya çalışacağımı belirtmek isterim.

Görev sürem içerisinde birlikte ve uyumlu bir biçimde görev yaptığımız; dekan yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Hacısalihoğlu, Prof. Dr. Meral Uzunöz, Prof. Dr. Emre Akbaş ve Doç. Dr. Arzu Karaman Akgül’e, Fakülte Sekreterleri Nezaket Yıldız ile Havva Demirci’ye, bölüm başkanları Prof. Dr. Salih Durer, Prof. Dr. Murat Donduran ve Prof. Dr. Mehmet Akif Okur’a, Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyelerine, Anabilim Dalı başkanlarına, akademik ve idari tüm personele, öğrencilerime ayrı ayrı teşekkür ederim.

Çalışmalarımız sırasında bize her türlü desteği veren Rektörlüğümüz idari birimlerinin yönetici ve personeline ayrıca teşekkür ederim.

Görev yaptığım süre içerisinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin gerek fiziki eksikliklerin tamamlanması gerekse de akademik başarı çıtasının daha yukarılara taşınması amacıyla elimden geleni yapmaya çalıştım. İnanıyorum ki güzel işler yaptık. Bu süreçte, objektif, açık ve adil bir biçimde davranarak herkesi kucaklamaya çalıştım. Ancak, istemeden de olsa kırdığım, üzdüğüm olur ise onlardan da özür diler, helallik isterim.

Diğer taraftan görevim sırasında destek olan basın mensupları ve iş dünyasından değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum.

YTÜ-İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin daha ileriye götürüleceğine olan inancımla, dekanlık görevini Prof. Dr. Halit Keskin’e devrediyor, kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum. 17.12.2020

 

Prof. Dr. Kenan Aydın