Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

Süleymaniye Projesinde Önemli Gelişme

GÜSİAD olarak; büyük emek verdiğimiz ve 10 yılı aşkın bir süredir yoğun bir biçimde takipçisi olduğumuz, 2010 yılında da tüm paydaşların katılımı ile adına “Çalıştay” düzenlediğimiz “Gümüşhane Süleymaniye Kış Sporları Turizm Merkezi ve Koruma Amaçlı İmar Planı Kentsel Tasarım Projesi” ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Gümüşhane GenTr’ nin haberine göre; söz konusu Süleymaniye Projesinin iki önemli ayağından birisi olan “Gümüşhane Süleymaniye Kış Sporları Turizm Merkezi” için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 12 milyon TL kaynak ayrılmıştır. Kayak sporunda uluslararası şampiyonluklara sahip, Merhum Muzaffer Demirhan gibi bir değere sahip olan Gümüşhane için bu kaynağın hem önemli hem de anlamlı olduğunu düşünüyorum.

Söz konusu kaynağın sağlanmasında; Gümüşhane’ye geldiği günden beri projeye inanan, önemseyen ve hayata geçirilmesi için büyük çaba gösteren ve aynı zamanda bu düşüncelerini GÜSİAD mensupları ve kamuoyu ile de paylaşan Sayın Valimiz Kamuran Taşbilek başta olmak üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na değerli katkıları nedeniyle öncelikle teşekkür etmek isterim.
Diğer taraftan bu uzunca sayılabilecek süreçte projeye katkı sunan önceki dönem valilerimiz, belediye başkanlarımız ve Belediye Başkanımız Sn. Ercan Çimen ile gerek ilimizde gerekse de Trabzon ve Ankara’daki siyasilerimize, bürokratlarımıza minnet ve şükranlarımı belirtmek isterim.
“Gümüşhane Süleymaniye Kış Sporları Turizm Merkezi” için ayrılan kaynağın değerlendirilerek bir an önce hayata geçirilmesi ile büyük bir heyecanla izlediğimiz ve belirli bir aşamaya gelen ve devam etmekte olan projenin diğer ayağı “Koruma Amaçlı İmar Planı Kentsel Tasarım Projesi” nin de tamamlanarak bir bütün halinde turizmin hizmetine sunulmasını temenni eder, ilimiz ve ülkemiz için çok önemli katkılar sağlayacağına inandığımız proje için burada sayamadığımız tüm emeği geçenleri tebrik eder, sağlıklı güzel günler dilerim. Saygılarımla, 17.10.2020.
Prof. Dr. Kenan Aydın

Süleymaniye Projesinde Önemli Gelişme