Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

GİYAD’ın 4.Yıl Etkinlikleri

Güsiad Genel Başkanı Doç.Dr.Kenan AYDIN  Giyad`ın 4.Yıl etkinliklerine katıldı.

2007 yılında büyük bir heyecanla ve yeni ümitlerle kurulan GİYAD 4. yaşına girdi. Gümüşhanelilerin gurbetteki dernekleri arasına girişinin 4. yıldönümü şenliklerinde GİYAD yeni yaşını üyeleriyle birlikte K.Çekmece Mega Düğün Sarayında kutladı. Programa dernek üyeleri ve çevre ilçedeki hemşeriler yoğun ilgi gösterdi.
Giyad Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Kaya’nın sunuculuğunu üstlendiği programda, sanatçılardan Filiz Ağar, Ali Şan,  Hüseyin Kaya ve Mustafa Küçük sahne aldı.  GİYAD folklor ekibi salondakileri doyumsuz  bir horon resitali sundu.

Programda GİYAD Başkanı Yüksel Yalçın, şunlara değindi;
GİYAD kurulduğundan bu yana hemşerilerinin sesi olmaya gayret eden, sağlık, eğitim, spor, kültürel aktiviteleriyle gerek  İstanbul’da  gerekse memleketimiz Gümüşhane’de bilinen en saygın ve marka derneklerden biri olmaya çalışmıştır.
Bütün bu gayretleri en samimi bir şekilde ortaya koyan başta yönetim kurulumuz ve gençlik komisyonumuz olmak üzere hanımlar komisyonumuza, danışma kurulumuza, istişare kurulumuza şükranlarımızı arz ediyorum dedi. Gümüşhanemiz için iki konuya değinmek istiyorum,

– Trabzon Erzincan hattındaki demiryolunun Gümüşhane’den geçmesi,
– Kösede pisti yapılan Gümüşhane havaalanı yatırım projesinin bir an önce tamamlanması konuları en heycanlı beklentilerimizdir. Bu yatırımların Gümüşhaneyi doğu Karadenizin  marka kentlerinden biri yapacaktır dedi.

Yalçın, bu benim GİYAD başkanı olarak son dönemimdir. Önümüzdeki günlerde yapılacak genel kurulda görevi kısmetse bir başka arkadaşımıza devredeceğim. Bu onurlu görevde güveninize desteğinize minnettar kalacağım, hakkınız helal ediniz dedi.

Daha sonra kürsü alan GÜMÜP başkanı Yüksel Hamzaoğlu ise, GİYAD’ın bizleri en çok heyecanlandıran yönü üyelerin birbirlerine kenetlenmesi ve yereli İstanbul’da en iyi şekilde temsil etme arzuları ve gayretleri, bünyesinde GÜMÜP gibi bir organizasyonun olması, Yerel  Gelişim adında Kanal 9 da her hafta bir Gümüşhane programı yapılması, ve Gümüşhane’nin gurbetteki sesi olan  Haber 29 Gazetesi dir. Üyeleriyle barışık, sevdasıyla barışık, yarınları ile barışık bir ekip GİYAD. Bizlerde bu ekibin birer üyeleri olarak genç kardeşimlerimle birlikte olmaktan son derece keyif alıyorum dedi.

Programın sponsorlarından Mutlu İnşaat Yüksel Hamzaoğlu, Şiranlılar İnşaat Ramazan Kahveci, Elif Yapı Gökhan Küçükakyüz, Efe İnşaat, Nidayi Efe, Gündüzler Yapı Murat Gündüz, Cennet Otomotiv Reşat Sağırkaya, Doğru Açı Yapı Denetim, Şiranlı İnşaat İlyas Hekimoğlu, İş adamı ve Gümüşhanespor ve Federasyon eski başkanı T amer Ünsal’a plaket takdimleri yapıldı. Plaketleri ise GÜSİAD Başkanı Kenan Aydın, Güyad Başkanı Tahsin Söğüt, Güdef Başkanı Vahit Olgun, Gümüşhanespor Başkanı Kurban Karagöz, Giyad YK Üyesi Erdal Çiçek, Başkan  Vekili Tuncay Orakçı verdiler.

Programın protokol konuklarından K.Çekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ise, GİYAD ilçemizin en aktif derneğidir. Faaliyetlerini sürekli mesaj atıyor dolayısı ile ben buna şahidim. GİYAD bölgemizde en çok faaliyet yapan bir dernek olmuştur. Bu sebeple  yönetimini kutluyorum dedi. Başkan Yeniay, İstanbul Anadolunun bir kopyası, 81 vilayetten insanımızın yaşadığı bu yerde hem yereli yaşatmak hemde bir kentli gibi yaşamak çok önemli. Bunu sağlamakta en önemli görev derneklerimize düşüyor, ama emin olun Giyad bunu çok iyi yapıyor dedi.

Coşkulu bir atmosferde geçen dernek programının  siyasi konukları  ise, BBP İstanbul 3. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Tuna Koç, Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Korkut ve yönetim Kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanı Yahya Sarı ve Yönetim Kurulu üyeleri, BBP MKYK Üyesi hemşerimiz Cemalettin Gürler, BBP Bahçelievler İlçe Başkanı Ali Karahasanoğlu, MHP K.Çekmece Kadın Kolları Başkanı hemşerimiz Kudret Güvenç, Ak Parti K.Çekmece ilçe yöneticisi hemşerimiz Deniz Şangırcı, Alperen Ocakları  yönetim kurulu üyesi hemşerimiz  Kemal Kır, oldu.
Küçükçemece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Kurban Karagöz, Gümüşhanespor eki başkanı Tamer Ünsal, GÜSİAD Başkanı Doç. Dr. Kenan Aydın, GÜDEF Başkanı Vahit Olgun, GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt, GÜMÜP Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Avcılar Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Özcan Özbey, Beylikdüzü Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Yurdal Yalçın, Demirören Köyü Dernek Başkanı Hami Hayal, Kelkit Sadak Köyü Dernek Başkanı Atilla Nayir, ŞEKAV Genel Sekreteri Ramazan Kahveci, Ofspor Asbaşkanı Gökhan Küçükakyüz, Haber 29 Gazetesi Anadolu yakası temsilcisi Orhan Celep, Şiran Telme Köyü Gençliği, İş Adamı ve Ankara Güdef Başkan Yardımcısı Köksal Gül, Doğru Açı Yapı denetim sahipleri İsmail İmaç ve Medeni Sami, Gündüzler Yapı sahibi  Murat Gündüz, Şiranlı İnşaat sahibi İlyas Hekimoğlu, Efe İnşaat sahibi Nidayi Efe, Cennet Otomotiv sahibi Reşat Sağırkaya ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Programda Gümüşhane’den gelen pestil-köme , Gümüşhane ekmeği  ve Gümüşhane’nin yerel ürünleri tanıtıldı. Programda Gurbetteki Gümüşhanelilerin Sesi olan Haber 29 Gazetesinin  yeni çıkan 3. sayısı da okuyucuları ile buluştu. Haber29 da geceye bir standı ile katıldı.

Bir yanıt yazın