Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

TURSAB Başkanına Ziyaret

GÜSİAD Genel Başkanı Doç.Dr. Kenan AYDIN başkanlığında bir heyet TURSAB-Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği başkanı Başaran ULUSOY’u makamında ziyaret etmişlerdir.16 Şubat 2012 Perşembe günü gerçekleşen toplantıya GÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Atilla Kesler ve GÜSİAD üyeleri Yener BEYAZ ile Saim Turan birlikte katılmışlardır. Diğer taraftan toplantıya TURSAB adına Bölgesel Yürütme Kurulu’ndan Sinan HALİÇ ve Gamze ÇİÇEK katılmışlardır.

Toplantıda Güsiad Genel Başkanı AYDIN, GÜSİAD’ın kuruluşu ve amaçlarından bahsederek çalışmaları içerisinde turizmin yeri ile Gümüşhane’nin turizm varlıkları içerisinde Süleymaniye’nin önemine vurgu yapmışlardır. GÜSİAD başkanı bu bağlamda TURSAB Başkanına Süleymaniye ile ilgili Çalıştay kitabını hediye etmişlerdir. TURSAB başkanı da Karadeniz bölgesinin turizm varlıklarını kapsayan ve üç ciltten oluşan albümü GÜSİAD’a hediye etmişlerdir. Bu arada Atilla KESLER’ de Bünyamin AYGÜN’ün hazırladığı fotoğraflarla Gümüşhane Albümünü Sn. Başaran Ulusoy’a takdim etmişlerdir. Bu arada bizim albümün  daha kaliteli hazırlandığını belirtmek isterim!! Değerli Bünyamin bir kez daha eline sağlık. Atilla KESLER Süleymaniye’de yaşanan süreci ve yapılması düşünülenleri özetledikten sonra kayak sporu için Süleymaniye’nin üstünlüklerine dikkat çekmişlerdir.

40 Tur Operatörü Mayıs’ta Gümüşhane’de

Toplantı sonunda TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy 10-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında bir Karadeniz programı yapılacağını ve bu programa Gümüşhane’nin de dahil edileceğini belirtmiştir. Ayrıca bu tura 40 civarında TUR operatörünün katılacağını, Gümüşhane’nin tanıtımı ve yapılacaklar konusunda bunun önemli olduğu belirtilmiştir. TURSAB Başkanı toplantı sırasında Gümüşhane ile ilgili çalışma yapacak bir ekibi görevlendirmişlerdir. Yapılacak çalışmalarda Güsiad’la sürekli görüş alışverişinde olacaklarını belirtmişlerdir.

GÜMÜŞHANE’yi çok iyi bildiğini belirten TURSAB başkanı ULUSOY, Süleymaniye’nin doğal özelliklerinin korunmasına dikkat edilmesi ve betonlaşmaya izin verilmemesi gerektiğine dikkat çekmiştir.  Uzungöl ve AYDER’de buna dikkat edilmediğini belirtmişlerdir.

Başaran ULUSOY, Karadeniz Vakfı başkanı Tekin Küçükali’nin de konuk olacağı ve önümüzdeki hafta yapılacak olan GÜSİAD Yönetim Kurulu toplantısına da katılacaklarını belirtmişlerdir.

GÜSİAD

Bir yanıt yazın