Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

Güsiad’ın Temel Atma Töreni

Sn. Belediye Başkanım, Değerli Hemşehrilerim, Değerli Gümüşhaneliler,

Bugün GÜSİAD ve Gümüşhane Kültür Yardımlaşma Derneği olarak Esenyurt’taki projemizin temel atma töreni için hep birlikte buradayız. Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak bu anlamlı ve çok amaçlı projeye destek vermek üzere burada bulunan tüm dost ve hemşehrilerimize GÜSİAD ve Gümüşhane Kültür Yardımlaşma Derneği olarak hoş geldiniz diyoruz. Sağolun varolun.

Değerli hemşehrilerim,

Hepimizin bildiği gibi en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Toplumların kalkınmasında en önemli etken eğitilmiş insan gücüdür. İçerisinde insan olmayan hiçbirşeyin değeri ve anlamı yoktur. GÜSİAD olarak eğitimi her zaman önceliklerimiz arasında gördük.  Bugün de eğitime katkı sağlayabileceğine inandığımız çok önemli bir projede siz değerli hemşehrilerimizle beraberiz.  Bu projeyi gelecek nesillerimize bir hediye olarak hep beraber bırakmak istiyoruz. Bu projede gönlü zengin olan herkesin payının olmasını dileriz.

Sizlere çok kısa bir şekilde projenin gelişim süreci ve bulunduğu aşama hakkında bilgi vermek isterim.

1.    Öncelikle arsanın hikâyesinden kısaca bahsedeyim; 1980’lerin sonuna doğru değerli hemşehrilerimiz Mustafa Erdoğan ve Basri Erdoğan ile kardeşleri tarafından kurulan kooperatifin esas mukavelesine bir madde konularak bir parsel arsanın Gümüşhane Kültür Yardımlaşma Derneği’ne bağışlanacağı taahhüdü yapılmış oldu. Yaşanılan süreçte öncelikle kooperatifin diğer parselleri yapılınca kooperatif sakinleri buranın yeşil alan olarak kalmasını istedilerse de sonunda yargı lehimize karar vermiştir. Bu konuda GÜSİAD Genel başkan Yardımcısı Sn. Çetin Kantek’e davanın hukuki takibi konusunda verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek isteriz. Daha sonra Esenyurt Belediyesi Gümüşkent Projesi içerisindeki arsayı yeşil alan olarak bırakarak karşılığında bu arsayı tahsis etmişlerdir.
2.    Gümüşhane Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Sn. Metin AKAGÜN ve yönetim kurulu GÜSİAD’a arsanın tapusunun ortaklaşa alınması önerisinigetirdiler. GÜSİAD da bu öneriyi olumlu bulmuştur. Bunun üzerine 2010 yılı sonunda Sn. Mustafa Erdoğan’da söz konusu arsanın tapusunu ½ oranında GÜSİAD ve Gümüşhane Kültür Yardımlaşma Derneğine vermişlerdir.

3.    Arsanın derneklerimize kazandırılması sürecinde gösterdikleri fedakârlık ve destek nedeniyle Esenyurt Belediye Başkanı hemşehrimiz Sn. Necmi Kadıoğlu ile Sn. Mustafa Erdoğan ve Basri ERDOĞAN ile kardeşlerine bir kez daha teşekkür etmek isteriz.

4.    Hazırlanan proje, yaklaşık 3.500 m2 inşaat alanına ve otopark, market, öğrenci yurdu ile ofis ve diğer sosyal hizmet amaçlı birimlerden oluşacaktır. 2013 yılı sonuna kadar projenin kaba inşaatının tamamlanması planlanmaktadır.

5.    Proje tamamen hemşehrilerimizin katkılarıyla gerçekleştirilecektir. Bu bağlamda hemşehrilerimizin her türlü inşaat malzemesi ile nakti katkıları beklenmektedir.
6.    Projenin realize edilebilmesi amacıyla 50’nin üzerinde işadamı hemşehrimizden destek talep edilmektedir. Bu sayının daha da artacağı tahmin edilmektedir.
7.    Şu ana kadar projemize bizzat destek veren ya da taahhütte bulunan Sn. Necmi KADIOĞLU, Beyaz İnşaat A.Ş. Sn. Sami BOZKIR, Sn. Cahit Karakullukçu, Sn. Celal AKIN(Yüksel Proje), Sn. Ata PAŞABEYOĞLU,  Sn. Ali GÜL, Sn. Metin GÜL,  Sn. Bayram EZBER, Sn. Temel SÖĞÜT, Sn. Tamer ÜNSAL, Sn. İsmet BALTA, Sn. Ayhan Beyaz, Sn. Serkan KAYA, Sn. Davut GÜNDÜZ,  Sn. Kubilay MERAL, Sn. Volkan SEPİCİ, Sn. Kemalettin POLAT, Sn. Yalçın AYDIN ve ayrıca İnşaatı üstlenen Sn. Yaşar TOPÇUOĞLU ‘na teşekkür ederiz.

Bugün burada Esenyurt Belediye Başkanı değerli hemşehrimiz Sn. Necmi KADIOĞLU’nun katılımı ile bir temel atma töreni yapıyoruz. Sn. Necmi KADIOĞLU’na bu projeye başından beri verdiği destek için derneklerimiz adına teşekkür ederiz. Bugün de yoğun mesaisi arasında bizlere zaman ayırdığı her türlü desteği verdiği için teşekkür ederiz. Kendileri bugün de bundan sonra da desteklerini esirgemeyeceğini belirtmişler ve bunun gereğini fazlasıyla yerine getirmektedirler.

Bu arada bu projeye GÜSİAD adına önderlik eden maddi manevi her türlü desteği veren ve şu an önceden belirlenmiş bir programı nedeniyle burada bulunamayanGÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Sn. Muammer Beyaz’a derneklerimiz adına özellikle teşekkür etmek isteriz.

Değerli hemşehrilerim,

Fırsat ayağınıza gelmiştir. Böyle bir hayır işine destek olmak için bir şansınız vardır.

Projemizin ilimize, hemşehrilerimize, buradan hizmet alacak öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Zahmet edip buraya geldiğiniz bizlere destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Kenan Aydın
GÜSİAD Genel Başkanı
Yönetim Kurulu adına

Bir yanıt yazın