Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

Gümüşhane’nin Kurtuluşu Pendik’te Kutlandı

Pendik – Tuzla Gümüşhaneliler Derneği tarafından, Gümüşhane’nin kurtuluş yıldönümü dolayısıyla Kurtuluş Etkinliği düzenlendi.Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşu İstanbul Pendik’te bir Restorant ta düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Geceye yoğun katılım vardı. Milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Gümüşhaneli hemşehrilerimiz progama katıldı.

Programın sunumunu Gümüşhaneli sanatçı Mahmut Polat yaptı. Geceye katılan Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Muammer Duran, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak,  Torul Belediye Başkanı Selami Bostan, Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün, İstanbul Güdef Başkanı Hasan Akdemir, Gümüşhanespor Başkanı Kurban Karagöz, Pendik Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Rüstem Kabil yaptığı konuşmalar ile halkı selamladılar.

Dernek başkanı Hacı Öztürk, dernek olarak yaptıkları faaliyetleri anlattı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hemşerilerimizi selamladı.

Derneğe katkı sağlayanlara da plaket sunumu gerçekleşti. Ayrıca dernekte bayanlar tarafından gerçekleştirilen Gümüş Telkare çalışmaları da hemşerilerimize sunuldu.

Davul Zurna ile halaylar çekilirken, kemençe ile horon halkaları kuruldu. Gecede konuşmalardan çok halkın el ele kol kola horon oynaması ve uzun zamandır görüşemeyen hemşehrilerin hasret gidermesi daha çok dikkat çekti.

kaynak:gumushaneninsesi.com

Bir yanıt yazın