Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

Arkansas’ta Gümüşhaneliler.

Çok değerli hocamız Prof. Dr. Sn. Coşkun Bayrak’ın katkıları ile Arkansas Little Rock’ta Gümüşhaneli hemşehrilerimiz bir grup oluşturdu. Buraya öğrenci olarak giden hemşehrilerimiz burada hem öğrencilik yapıyor hem geçimlerini sağlamak üzere ticari faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Volkan Kömürcüoğlu, Haydar Akbulut, Selman Köprülü, Furkan Kayaoğlu, Sezgin Yalçın benim bu süreçte yakından tanıdığım hemşehrilerim. Tabiki hemşehrilerimizin olduğu yerlerde onları ziyaret etmek onlarla bir arada bulunmak benim için çok büyük bir keyif.

Ramazanın ilk iftarında Gümüşhane-Şiran-Aşağı Gersut Köyünden 1978 Yılında ABD’ye giden ve Halen Arkansas-Little Rock’taki Falcon Uçak fabrikasında makine mühendisi olarak çalışan değerli hemşehrimiz Sn. Halil Cansız’ın evindeydik.

Resimdekiler Soldan sağa Haydar Akbulut, Eşi Beyza Hn. (Öğretmen Arkadaşım Sn. Fazlı Yalçın’ın kızı) Kızları Yaren ve Canan, Halil Cansız’ın eşi Güler Hn. Halil Cansız ve Kenan Aydın

(Halil Cansız’ın evinde Soldan sağa Haydar Akbulut, Halil Cansız, Kenan Aydın)

Ramazan’ın ikinci günü iftarda Sn. Haydar Akbulut’un evindeydik.

Resimdekiler : soldan sağa Haydar Akbulut (Halen Arkansas Üniversitesinde Yüksek Lisans yapmakta hem de önemli bir alışveriş merkezinde 2 tane kioksu var ve burada başta telefon aksesurarı olmak olmak üzere birçok ürün satmaktadır.) Kenan Aydın, Sezgin Yalçın (Haydar Akbulut’un kayınbiraderi o da hem yüksek lisans yapıyor hem de kioksları yönetiyor.) Furkan Kayaoğlu (Gümüşhane Hasanbey Mahallesinden komşum arkadaşım Ünal Kayaoğlu’nun oğlu (Furkan’da hem üniversitede okuyor hem de internet üzerinden ticaret yapıyor. ve Haydar Akbulut’un Yaren ve Canan’ı )

Resimdekiler : Sezgin Yalçın, Kenan Aydın, Haydar Akbulut, Eşi Beyza hn ve yine Yaren ve Canan

Ramazan’ın ilk haftasında ise Sn. Gökhan Kömürcüoğlu’nun kardeşi Volkan Kömürcüoğlu’nun evinde iftarda buluştuk.

Bir yanıt yazın