Prof. Dr. Kenan AYDIN

Resmi Web Sayfası

“2nd Annual International Conference on Social Sciences ” Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Gerçekleştirildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “ 2nd Annual International Conference on Social Sciences’’ isimli uluslararası Konferans 02-04 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Konferans 02 Haziran tarihinde saat 10:00 itibariyle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Prof. Dr. Murat DEMİRCİOĞLU Konferans Salonu’nda açılış seramonisi ile başlamıştır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Kenan AYDIN ve Yıldız Teknik Üniversitesi   Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mesut GÜNER’in gerçekleştirdiği açılış konuşmalarının ardından program, Santa Fe Institute’den Prof. Samuel BOWLES tarafından gerçekleştirilen açılış konuşması ile devam etmiştir.

ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Endonezya, Etiyopya, Fransa, Güney Afrika, Gürcistan, Hindistan, İran, İngiltere, Pakistan, İspanya, Norveç, Polonya ve Ülkemizden toplam 105 katılımcının bulunduğu Konferansta paralel oturumlarda sunulan toplam bildiri sayısı 91’dir. Bu bildiriler konferans süresince organize edilen 25 farklı oturumda sunulmuştur. Oturumların tamamı Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  konferans salonları ve amfilerinde gerçekleştirilmiştir.

Esenler Belediyesi katılımcıları ve Yıldız Teknik Üniversitesi başta olmak üzere Türkiye’deki pek çok farklı üniversiteden çok sayıda yüksek lisans ve doktora öğrencisi ile ekonomi, işletme ve siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında çalışmalar gerçekleştiren misafirler üç gün icerisinde konferans kapsamındaki oturumlara dinleyici olarak ve sunum yaparak katılım göstermislerdir.

Konferansın Gala Yemeği 3 Haziran 2016 Cuma akşamı Davutpaşa Kampüsü’nün tarihi mekanlarından Otağ-ı Hümayu’nda verilmiştir.

IMG_5027IMG_5520IMG_6898IMG_6883IMG_5788